Programowanie i algorytmy

XXIX runda Algoligi

XXIX runda konkursu programistycznego "Algoliga"

Już w najbliższą sobotę, 27 sierpnia, o godzinie 12:00 rozpocznie się 29 runda AlgoLigi. Konkurs potrwa do niedzieli do godziny 20:00.

Maciej Boniecki z Adamem Bąkiem dołożyli wszelkich starań, aby w przygotowanym przez nich zbiorze zadań każdy znalazł coś dla siebie niezależnie od poziomu. Możemy uchylić rąbka tajemnicy, że większość zadań została przez nas sklasyfikowana jako średnie, dlatego też gorąco zachęcamy jak największą liczbę zawodników do spróbowania swoich sił. Do zobaczenia w sobotę!

VIII Mistrzostwa WWSI w Programowaniu

Witamy!

Już po raz ósmy Koło Naukowe Miłośników Algorytmów ma zaszczyt zaprosić wszystkich chętnych do udziału w Mistrzostwach Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki w Programowaniu. Po raz pierwszy w historii konkurs jest otwarty dla wszystkich użytkowników systemu SPOJ, a nie tylko dla studentów WWSI oraz uczniów biorących udział w programie IT Szkoła.

Zawody, jak co roku, składają się z dwóch rund. Najlepsi zawodnicy rundy pierwszej awansują do rundy finałowej. Zbiór zadań jest tak dopasowany, żeby każdy mógł znaleźć w nim coś dla siebie, nawet osoby bardzo początkujące. Więcej informacji odnośnie konkursu można znaleźć w regulaminie.

Rozpoczęcie zawodów już 5 marca o godzinie 12:00. Nie zwlekaj i zarejestruj się już dziś!

Zadania zostaną udostępnione na stronie konkursu w systemie SPOJ (dostępna tylko dla zarejestrowanych zawodników).

XXVI runda konkursu programistycznego "Algoliga"

Kolejna runda konkursu programistycznego 'Algoliga"

Już w najbliższą sobotę 26 grudnia o godzinie 12:00 rozpocznie się ostatnia runda bieżącego sezonu AlgoLigi. Autorami zadań w tej rundzie są Marcin Kasprowicz oraz Mariusz Śliwński. Do rozwiązania będzie 12 zadań o zróżnicowanej trudności - będą zadania elementarne oraz takie, które wymagają głębszej wiedzy. Dla najlepszych i nie tylko przewidziane zostały nagrody. Serdecznie zapraszam.

Marcin Kasprowicz

Konkurs programistyczny Deadline24

Czas na 8. edycję międzynarodowego maratonu programistycznego Deadline24

deadline24

W dniach 9-10 kwietnia 2016 roku odbędzie się finał 8. edycji międzynarodowego maratonu programistycznego Deadline24. Rejestracja trzyosobowych drużyn potrwa do 25 lutego, a 28 lutego zmierzą się one w eliminacjach.

Czytaj więcej: Konkurs programistyczny Deadline24

V edycja konkursu programistycznego FRAKTAL

Kolejna V runda dobiegła końca. Pierwszy raz w historii konkursu aż dwóch zawodników rozwiązało komplet zadań. Po wyczerpującej trzydziestodwu godzinnej walce możemy wyłonić zwycięzców:

I miejsce

Wygrał Arkadiusz Nowaczyński z kompletem zadań. Ostatnie rozwiązał dziś (2016-04-17) o 3.52 rano

Rafał Kilar, który także rozwiązał komplet zadań w nieco gorszym czasie

ex quo z wynikiem 18 zadań Karol Waszczuk i Grzegorz Spryszyński

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wiedzy i cierpliwości przy rozwiązywaniu zadań.

Nagroda specjalna

Nagrodę specjalną otrzymuje zawodnik, który wakazał się niezwykłym zapałem, wytrwałością i cierpliwości Marcin Muszyński.